Úvodní stránka » Novinky » Knauf SAFEBOARD - desky proti RTG záření

07.02.2020 | Knauf SAFEBOARD - desky proti RTG záření

Vedle běžných sádrokartonových desek jsou na trhu k dostání speciální sádrokartonové desky, které nabízející výborné vlastnosti v daném segmentu nebo také multifunkční desky. Jsou to především desky s vynikajícími hodnotami zvukové ochrany, děrované desky, které čistí vzduch a pohlcují zvuk, protipožární desky, desky do mokrých prostorů, desky pro topné a chladící systémy, cementové desky a v neposlední řadě desky proti rentgenovému záření.

Knauf SAFEBOARD

Rentgenové záření sloužící ke stanovení lékařské diagnózy nebo chemické analýze může být škodlivé pro naše zdraví. K odstínění tohoto záření se používají těžké olověné pláty. Výrobce sádrokartonových systémů KNAUF vyvinul speciální sádrokartonovou desku SAFEBOARD pro odstínění rentgenového záření bez olověného plechu. Je typická žlutým kartonem.

Knauf Safeboard

Tyto speciální desky jsou určeny hlavně pro rentgenová pracoviště lékařských praxí a nemocnic, ale i pro další pracoviště s rentgenovou diagnostikou a rentgenoterapií. Desky Safeboard tak nahrazují starší systém Knauf s olověným plechem.

Díky absenci olověného plechu a olověných pásků má deska nízkou hmotnost. Kromě ochrany proti RTG záření, chrání proti požáru. Deska je ohebná za sucha i za mokra, má výborné akustické vlastnosti a je bez nebezpečných odpadů. Systém Knauf Safeboard byl vyvinut jako efektivní a cenově optimální varianta. Zpracování desek je jednoduché podobně jako u běžného sádrokartonu, stejně tak tmelení systémovým Knauf Safeboard-Spachtelem je srovnatelné s tmelením běžnými sádrovými tmely.

 

Knauf Safebord

« Zpět