Úvodní stránka » Novinky » FERMACELL sádrovláknité desky

30.01.2020 | FERMACELL sádrovláknité desky

Zimní období je ideální pro suchou výstavbu, která je v současné době stále tím nejlepším a nejoblíbenějším řešením pro nejrůznější přestavby a rekonstrukce, ale také novostavby. Hlavním důvodem je především úspora času, díky rychlé realizaci. Výhodou je také snadná manipulace, suchý proces realizace a s tím spojené minimální technologické prostoje, výborné akustické a protipožární vlastnosti, vytváření příznivého mikroklimatu a mnoho dalších výhod. Systém suché výstavby má široké využití ... příčky, stropní podhledy, podkroví, obklady stěn, podlahy i nejrůznější designové prvky. Základním stavebním prvkem suché výstavby jsou desky sádrokartonové, sádrovláknité a cementové.

V našem sortimentu najdete všechny typy uvedených desek! Segment desek sádrovláknitých u nás zastupují desky Fermacell. A proč používat tyto desky?

Fermacell deska

Sádrovláknité desky Fermacell nabízejí v porovnání s běžným sádrokartonem řadu výhod. Desky mají nejlepší akustické vlastnosti, jsou vhodné do vlhkých prostorů, odolné vůči nárazům, mají požární odolnost až 240 minut, nosnost až 120kg na hmoždinku, jsou vyrobené z ekologických materiálů.

Při jednoduchém opláštění příček nahrazuje sádrovláknitá deska Fermacell dvě vrstvy sádrokartonu, a to jak z pohledu akustiky, tak požární odolnosti, nebo také možnosti lepení obkladů. Jednovrstvé opláštění příček, jednou deskou z každé strany, je vhodné především v rámci bytového prostoru. Pro mezibytové prostory, kde jsou vysoké nároky na akustické parametry, je vhodné dvojité opláštění příčky.

Ve srovnání s běžnou sádrokartonovou deskou jsou sádrovláknité desky vhodné jako konstrukční materiál, zvuková izolace, protipožární ochrana nebo jako desky odolné vůči vlhkosti. Dochází tak ke zjednodušení logistiky na stavbě, díky univerzálnímu použití, protože všude je použita pouze jedna deska.

ZDRAVÉ BYDLENÍ

Při narůstajícím trendu zdravého bydlení je nutné zmínit, že sádrovláknité desky Fermacell jsou významnou součástí ekologické a zdraví šetrné výstavby. Jsou vyráběné ekologickými postupy na bázi přírodních materiálů (recyklovaný papír, sádra a voda) bez přidaných lepidel. Neobsahují žádné nebezpečné látky, jako je formaldehyd, a jsou prakticky bez emisí. Desky velmi dobře regulují vlhkost tím, že absorbují přebytečnou vlhkost v místnosti a následně ji uvolňují do suchého vzduchu. Tato vlastost je doplněna vyváženým poměre tepelné izolace a akumulace tepla. V bytě či domě je tak stálé vyvážené klima, které je důležité pro pocit pohodlí a bezpečí zdravého bydlení.

« Zpět